HALI YIKAMA


HALI YIKAMA

Son teknoloji makineler ile halı yıkama konusunda beş yıldan fazla deneyime sahip olan DEKAR Halı Yıkama size en iyi halı temizleme hizmetini sunmak için iyi bir tecrübeye sahiptir.

Evinizin rahatlığı söz konusu olduğunda hiçbir şey ayaklarınızın altındaki sıcak halılar kadar iyi hissettiremez. Evinize çok fazla güzellik ve keyif katarken, halılar üzerinde yürüme, oluşan lekeler ve çocuklar halılarınıza zarar verebilir. DEKAR Halı Yıkama profesyonel kadrosu ve son teknoloji halı yıkama makineleri ile halılarınızı oluşan kirden ve lekelerden arındırır

SİPARİŞ

Siparişiniz kayda alınır ve adresiniz servis personelimize mesaj olarak yollanır.halıyıkama,

 

TESLİM ALMA

Halılarınız servis elemanlarımız tarafından fiş karşılığı teslim alınır.

 

AYIRMA

Tesisimize gelen halılar farklı tekniklerle yıkanacağı için cinslerine ve kirlilik derecelerine göre ayrılır.

 

TOZ ALMA

Halılarınız özel olarak tasarlanmış makinemizle hem dövülüp hem fırçalanıp toz ve yabancı maddelerden arındırılır.

 

ISLATMA

Bu aşama tam otomatik halı yıkama makinesinde olur. Bu makine ile halılar makineye verildiği ilk noktada duru su ile ıslatılır.

 

YIKAMA

Makine girişinde ıslanan halı bant üzerinde ilerler fırçalama ünitelerinin altına gelen halı üzerine fırçalama üniteleri temas ederek fırçalar. Bu fırçalama ünitelerine halı şampuanı ve leke sökücü fırçalama anında bilgisayar kontrolü ile verilir. Makinemizde halıların kirli suyunu diğer bir halıya karıştırmadan yıkama özelliği vardır. Halınıza bir başka halının kirli suyu karışmaz. Makine parkurumuz son sistem tam otomatik halı yıkama makineleri parkurudur.

 

DURULAMA

Makinemizde durulama iki aşamada gerçekleştirilir. Fırçalama üniteleri altından geçen halı bant üzerinde ilerlemeye devam ederek ikinci sıra fırçalama üniteleri altında duru su ile fırçalanır bu fırçalama halı üzerindeki deterjan yoğunluğu azaltılır. Fırçalama üniteleri altından çıkan halı bir merdane altından geçer bu geçiş anında sıkılan halı üzerindeki deterjan merdanenin diğer tarafında kalır. Halı ikinci ve son durulama için durulama jetleri altından geçer ve burada basınçlı su ile son durulama yapılır. Bu teknikle en iyi ve en kaliteli durulama yapılmış olur. Makine çıkışında halıların kalite kontrolü yapılır temizlenmemiş olan halılar yeniden sistemin başına gönderilmek üzere ayrılır.

 

SIKMA

Kalite kontrolden geçen halılar sarılmış halde makineden çıkar ve sıkma makinesine atılır. Sıkma makinesi döndüğünde makine içinde açılan halı kazanın iç yüzeyine sarılarak kazanla birlikte döner. Merkezkaç kuvveti etkisiyle üzerindeki suyu atılan halı %95 kurumuş olarak makineden alınır. Büyükçe bir masa üzerine açılan halılar leke kontrolünden geçirilir. (bazı lekeler halı kuruduğunda görünür o sebeple sıkma sonrası yeniden kontrol yapılır.) Kusurlu bulunanlar yeniden sistemin başına gönderilir.

 

KURUTMA

Tesisimizde halılar özel kurutma alanında kurutulur. Bilindiği gibi bazı bakteriler sadece güneş ışığında ölüyor. Bu sebeple halıların güneş ışığında kurutulma zorunluluğu vardır. Tesisimizde oluşturulan kurutma alanının üzeri güneş ışığını geçiren malzeme ile kapatılmıştır. Bu sayede halılarınız hem kapalı ortam güvencesiyle toz topraktan uzak hem de güneş ışığı alarak kurutulur.

 

Gününüzde bazı tesislerin halıları toz topraktan korumak adına tamamen kapalı alanlarda kuruttukları bazılarının da güneş ışığı alabilmek adına kaldırım üzerinde asfalt veya yol kenarında ya ada zeminine mıcır dökülmüş oto yıkama alanlarında duvar veya bahçe çitleri üzerine atarak gelişi güzel kurutma yaptıkları görülmektedir. Tüm bu kurutma teknikleri sağlıksızdır.

 

SÜPÜRME

Kurutma askılarından halılar yıkama esnasında üzerinde oluşan tüyü alınmak üzere özel olarak tasarlanmış makinemizde fırçalanarak süpürülür vakumlanarak üzerindeki tozu alınır. Bu aşamada halıların son kontrolleri yapılır kusurlu görülen halılar tekrar yıkamaya gönderilir.

 

PAKETLEME

Süpürülen halılara parfüm sıkılır ve paketlenir ve size telefon edilerek onayınız alındıktan sonra servise çıkmaya hazırdır.